Шукаєш роботу? Запитай в бібліотеки!

Дуже сподобалась нещодавня стаття про шляхи й варіанти подальшого розвитку бібліотек під назвою «Библиотекам — новое дыхание«. Варіантів справді багато й вони викликають різну реакцію від «впроваджуємо цю послугу. тут і зараз. негайно» до «ми пойдемо іншим шляхом», але одним з, як на мене, безпрограшних варіантів є підтримка людей у пошуку роботи та надання консультацій з працевлаштування.

Саме на цьому зробив акцент альянс трьох бібліотек м. Нью-Йорк: Бруклінської публічної бібліотеки, публічної бібліотеки м. Нью-Йорк та бібліотеки Квінс. Завдяки цьому партнерству більше 740 безробітних мешканців Нью-Йорка знайшли роботу. Це партнерство було створене в результаті пошуку бібліотеками шляхів налагодити зв’язок між людьми, які шукають роботу, та працедавцями, з одного боку, та пошуку Департаментом послуг малого бізнесу м. Нью-Йорк місця для впровадження 10 нових Центрів професійного розвитку, з іншого.

Восени 2011 р. центри було відкрито у Центральній філії Бруклінської публічної бібліотеки, бібліотеці Sunset Park та філії бібліотеки Квінс. На квітень 2012 р. центри допомогли 2 721 людині, яка шукала роботу, знайти цікаву вакансію та потрапити на співбесіду. 742 людини в результаті були працевлаштовані. Інший центр скоро відкриється у філії ім. Френсіса Мартина публічної бібліотеки м. Нью-Йорк. Кожна бібліотечна система надала до 2 000 кв.футів (прибл. 200 м. кв.) приміщення для цих центрів. Відповідно інші бібліотечні програми та послуги мали бути перенесені.

Центри професійного розвитку, розташовані у бібліотеках, дають можливість людям, які шукають роботу, краще підготуватися, щоб конкурувати на ринку праці та знайти вакансії у відповдіних компаніях. Під час оголошення ініціативи мер м. Нью-Йорк Майкл Блумберг сказав, що роль бібліотек як «відкритих дверей до можливостей» призвела до того, що вони стали «прекрасними місцями» надання послуг з працевлаштування. 

Як на мене, гарні показники, якщо майже кожен 4-й з користувачів цих послуг зміг отримати місце роботи.        Впевнена, що це перспективний шлях також для українських бібліотек. Дайош працевлаштувати кожного!

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

w

Connecting to %s